Вилківська дитячо-юнацька спортивна школа

Історія ВДЮСШ
Українська Венеція, перлина Одеської області, місто Вилкове з гордістю представляє  дитячо-юнацьку спортивну школу – кращу ДЮСШ Одеської області.  За 25 років своєї історії Вилківська дитячо-юнацька спортивна школа подарувала Україні безліч видатних спортсменів. Основний напрямок роботи, що прославило школу, - веслування на байдарках і каное. Статус спортивної школа отримала в 1991 році, в  рік, коли Україна стала незалежною.

Серед перших гребців Вилкове та випускників:


1. Двократний чемпіон Європи, майстер спорту СРСР, член збірної команди СРСР - Бушев Анатолій;


2. Майстер спорту СРСР  - Шарій Микола;


3. Чемпіон Європи, Світу, заслужений майстер спорту України з веслування на байдарках і каное – Лучник Михайло Олексійович.


4. Багатократний  призер чемпіонатів Світу, майстер спорту міжнародного класу – Кремер Микола.


5. Фіналіст чемпіонатів Європи, майстер спорту – Голубов Олександр.


Багато років поспіль школа посідає перше місце в обласному огляді-конкурсі на кращу постановку навчально-спортивної та виховної роботи. У школі тренуються кращі діти міста, працюють досвідчені педагоги.

Виховання в Людині Людини» - головне завдання ВДЮСШ.  Дітям дуже подобається займатися на ведучому відділенні веслування на байдарках і каное, бути сильними, красивими, гідно представляти свою школу, місто, район, державу на чемпіонатах Світу, Європи, Олімпійських іграх, чемпіонатах області,всеукраїнських та міжнародних змаганнях.  Це можливість побувати в багатьох прекрасних містах нашої країни: Одесі, Южному, Білгород-Дністровському, Миколаєві, Херсоні, Дніпропетровську,

Ковелі,Тернополі, Вінниці, Хмельницькому, а також в таких країнах, як  Італія, Іспанія, Сингапур, Росія, Франція, Германія та ін.

 

 ІСТОРІЯ ШКОЛИ:

1991 рік

    Кращий учень ДЮСШ Лучник Михайло виграє Чемпіонат України та входить до складу збірної команди України серед юніорів, бере участь у чемпіонаті СРСР, стає кращим спортсменом країни. В ДЮСШ тренуються  120 учнів-спортсменів. Силами учнів та тренерів побудована веслувальна база.

 

1992 рік

Лучник Михайло отримує звання  «Майстер спорту СРСР».

З 1992 року по теперішній час відділення веслування на байдарках і каное посідає I місце в обласному огляді-конкурсі на кращу організацію роботи серед ДЮСШ Одеської області.
В ДЮСШ тренуються 132 учнів. Школа тісно співпрацює з ФСК «Хімік» (Южний).


1993 рік

В ДЮСШ тренуються 136 учнів. Силами ЧП «Персей» (Черний С.) в ДЮСШ побудований  новий елінг.


1994 рік

В ДЮСШ тренуються 136 учнів. За допомогою мешканця м. Вилкове Столянова П. в ДЮСШ побудована роздягальня для юнаків.


1995 рік

Діючий спортсмен, тренер ВДЮСШ Лучник М. виграє Чемпіонат України і у складі збірної команди України бере участь у Чемпіонаті світу. З 1995 року по 2003 роки Лучник Михайло входить в десятку кращих спортсменів Одеської області. В ДЮСШ тренуються 143  учня.


1996 рік

Спортсмени ВДЮСШ успішно виступають на Чемпіонатах України: Кремер Микола стає дворазовим чемпіоном  України, чемпіоном України серед юнаків стає Бушинкін Сергій. В ДЮСШ тренуються 161 учень.


1997 рік

12 учнів-спортсменів ВДЮСШ виконують розряди КМС та I і входять до складу збірної команди Одеської області, в школі 167  учнів.


1998 рік

Бушинкину Сергію присвоєно звання «Майстер спорту України». В Школі 171 учень.


1999 рік

Гордість ВДЮСШ Лучник Михайло виграє змагання на Кубок світу, та стає срібним призером чемпіонату Європи. Кремер Микола у складі юніорської збірної України бере участь у чемпіонаті світу у Загребі. В ДЮСШ 183 учня.


2000 рік

Лучник Михайло виграє чемпіонат Європи, виконує норматив «Майстер спорту міжнародного класу», Кремер Микола виконую норматив «Майстер спорту України». В ДЮСШ 191 учень.


2001 рік

Лучник Михайло виграє дві бронзові медалі на чемпіонаті світу. В ДЮСШ тренуються 198 учнів. Голова райдержадмністрації І. І. Поджаров дарує відділенню веслувення новенький човен.


2002 рік

На чемпіонаті світі у Мілані з шести байдарочників України – три – випускники ВДЮСШ. В ДЮСШ тренуються 199 учнів.


2003 рік

Лучнику Михайлу присвоєно звання «Заслужений майстер спорту України», на Чемпіонаті світу в США  Михайло виграє золоту медаль у байдарці-четвірці. Це перше і поки єдине золото у байдарочників за всю історію незалежної України. В ДЮСШ 236 учнів. Депутат Верховної Ради Ю.Б. Крук дарує відділенню веслування вісім нових човнів.


2004 рік

Вилківська ДЮСШ посідає перше місце в обласному огляді-конкурсі на кращу організацію роботи серед ДЮСШ і оздоровчих центрів другої групи з 2004 по теперішній час. В ДЮСШ тренуються 263 учня.


2005 рік

Кращий учень ДЮСШ Голубов Олександр виграє чемпіонат України та виконую норматив «Майстер спорту України». Тренеру-викладачу Голубову Олексію Калиновичу за високі досягнення вихованців на Чемпіонатах світу та Європи присвоєно звання «Заслужений тренер України».  В школі тренуються 263 учня.


2006 рік

Кремер Микола виконує норматив «Майстер спорта міжнародного класу», стає бронзовим призером Чемпіонату світу. В ДЮСШ тренуються 266 учнів.


2007  рік

Поляков Артур виграє Чемпіонат України, виконує норматив «Майстер спорту України».  На першостях України  спортсмени  ВДЮСШ  виграють 109 медалей, з яких 56 золоті. 11 юнаків та дівчат ставали чемпіонами України. В ДЮСШ тренуються 270 учнів.


2008 рік

Вилківська ДЮСШ посідає друге місце на спартакіаді школярів України серед ДЮСШ. Три учня ДЮСШ виконують норматив « Майстер спорту України», Голубов Олександр посідає 5 місце на Чемпіонаті Європи. В ДЮСШ тренуються 273  учня.

Розпочаті роботи по I етапу реконструкції Вилківської ДЮСШ під егідою голови облради М.Л.Скоріка.


2009 рік

Бронзову медаль на Кубці Світу виграє наш вихованець Кремер Микола. Дві срібних медалі на юнацьких Іграх України отримують Силарін Олександр і Зельніченко Василь виконують норматив «Майстер спорту України». Будніченко Григорій посідає шосте місце на Чемпіонаті Європи. Директор Голубова М.Ф.  нагороджена грамотою Верховної Ради за заслуги перед українським народом. Переможниця  обласного конкурсу «Жінка року» в номінації  «Фізична культура, туризм і спорт».

В ДЮСШ 276 учнів.   Школу відвідав народний депутат України І.О. Рибаков. Проведення свята, присвяченого міжнародному Дню захисту дітей 1 червня під егідою депутата Верховної Ради І.О. Рибакова стало традиційним.


2010 рік

Знаковий рік для ВДЮСШ. Наш учень Зельніченко Василь у складі збірної команди України отримав право взяти участь у I Юнацьких Олімпійських Іграх у Сінгапурі, де посів шосте місце.

124 медалі отримали учні-спортсмени ВДЮСШ на обласних, всеукраїнських, міжнародних змаганнях, Чемпіонат світу та Європи. Тренер Голубов Олексій Калинович увійшов у вісімку кращих тренерів Одещини. В ДЮСШ 280 учнів.


 2011 рік

Член національної збірної команди України Зельніченко Василь посідає друге місце на Чемпіонаті Європи і виконує норматив «Майстер спорту міжнародного класу». 5 спортсменів ВДЮСШ стали чемпіонами України, увійшли до складу національної збірної команди України, Поляков Артем виконав норматив «Майстер спорту України». На Чемпіонаті Європи Голубов Олександр виборов дві бронзових медалі в змаганнях на драгонботах. В ДЮСШ 291 учень.


2012 рік

86 медалей на чемпіонатах та першостях України, Одеської області. 19 січня відбулось відкриття нового спортивного комплексу. В ДЮСШ 291 учень.


2013 рік

Три вихованця Вилківської ДЮСШ приймали участь у чемпіонаті світу. 79 медалей на чемпіонатах та першостях Одеської області, України, 39 лауреатів та дипломантів обласних та районних оглядів-конкурсів «Чисті роси», «Наші надії», «Таланти твої, Бессарабія». В ДЮСШ 307 учнів.


2014 рік

46 медалей на чемпіонатах України та першостях Одеської області з веслування на байдарках і каное.

До основного складу національної збірної команди України увійшли: Зельніченко Василь, Малий Анатолій, Кремер Микола, Поляков Артем - кандидат до збірної команди України, Галкін Юрій і Горлов Дмитро - увійшли до резервного складу збірної команди України.

      Малий Анатолій, Галкін Юрій - багаторазові чемпіони та призери чемпіонатів України. Гоцай Сергій, Дарчук Дмитро, Кірсанов Микита, Крівопусков Дмитро, Оркуша Віталій - бронзові призери відкритого чемпіонату України.


2015 рік

52 медалі на чемпіонатах України та першостях Одеської області з веслування на байдарках і каное. Малий Анатолій - член збірної національної команди України, Галкін Юрій - кандидат в національну збірну команду України.

     Степаненко Владислав - срібний призер відкритого чемпіонату України.


2016 рік

Галкін Юрій - майстер спорту України, член національної збірної команди України, багаторазовий чемпіон України. Величезна кількість чемпіонів і призерів України, всеукраїнських змагань та першостей Одеської області.

 

     Всі ці досягнення -  індикатор педагогічної майстерності  тренерів – викладачів.  Високий рівень підготовки спортсмену – результат тяжкої та кропіткої   праці.

В Вилківській ДЮСШ  завжди будуть пам’ятати талановитого тренера Жукова Станіслава Павловича. Його природний високий професіоналізм, мудрість, вміння працювати з дітьми, зацікавити їх – це його талант та мабуть головне  призначення життя в м. Вилкове.

Це з його ентузіазму та його завзятості почався літопис   про ті незабутні роки, коли діти разом з батьками  мостили територію, будували свою школу.  На власному прикладі Станіслав Павлович виховав чимало спортсменів-веслярів. Без спеціальної освіти, без інвентарю, без приміщення для тренувань  - так починалася історія ДЮСШ. Все робили власними силами.

За  видатні успіхи  неодноразово був  нагороджений  грамотами обласного, районного відділів народної освіти. Його справу гідно продовжують сучасні тренери школи -  про Олексія Калиновича Голубова, Лучника Михайла Олексійовича спортсмени відгукуються з особливим трепетом. Таку велику повагу і любов діти проявляють тільки до справжніх майстрів своєї справи. Непросто зі  звичайної дитини зробити чемпіона. Ще важче навчити її свідомо здійснювати всі свої дії, любити свою країну і всі свої вчинки погоджувати зі своєю совістю.

       Спорт для Голубова Олексія Калиновича  – сенс життя.

Після закінчення Ізмаїльського педагогічного інституту в 1984 році по теперішній час самовіддано та натхненно працює тренером-викладачем. Олексія Калиновича справедливо можна вважати  одним із засновників Вилківської ДЮСШ, особисто дуже багато  зробив для укріплення  матеріально-технічної  та учбової бази. За роки його тренерської роботи  18 його вихованців стали майстрами спорту та багаторазовими  призерами чемпіонатів України та Світу, майстрами спорту міжнародного класу. Олексій Калинович Голубов – заслужений тренер України, відмінник освіти України, нагороджений почесним знаком «Софія Русова», переможець районного конкурсу «Людина року – 2011» в номінації «Фізкультура та спорт», один з найкращих 7-ми тренерів Одеської області, нагороджений дипломами:

- за підготовку чемпіона України серед  юніорів з веслування на байдарках і каное  К-2  200м юніори;

- за підготовку чемпіона України серед  юніорів з веслування на байдарках і каное  К-2  500м юніори;

- трьома дипломами Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту за підготовку трьох чемпіонів України серед підлітків з веслування на байдарках і каное.

 

        Сумлінні, ініціативні, відповідальні – це характеристики наших тренерів. Професія тренера важка. Вона вимагає від людини не тільки великих знань, досвіду, а й духовних сил, витримки, самовіддачі, ризику, впевненості в собі і своїх вихованців, і тому вона, напевно, і найцікавіша. У наш час завдання тренера - підвести дитину до дверей, дати ключ, і навчити користуватися цим інструментом. Ніхто, крім самого спортсмена, не здатний увійти в світ спорту. Тут не просто закаляють здоров’я дітей, а виховують волю, почуття товариськості, допомагають стати витривалими та смілими.

 

Засновником, сподвижником, головним ініціатором створення сучасної спортивної школи є директор ВДЮСШ – Голубова Марія Федорівна.

 

25 років поспіль вона керує школою, виховуючи  кращих спортсменів, є тренером-викладачем відділення веслування на байдарках і каное, тренує наймолодших спортсменів, юних спортивних зірочок.

25 роки понад ряд відділення веслування на байдарках і каное посідає перше місце в Одеській області, школа посідає перше місце в обласному огляді-конкурсі на кращу постанову учбово-спортивної та виховної роботі.    

В 2012 році Вилківська ДЮСШ нагороджена дипломом I ступеню управління освіти і  науки Одеської облдержадміністрації і президії Одеського обкому профспілки за перемогу у  Всеукраїнському громадському огляді-конкурсі стан умов і охорони праці в навчальних закладах Одеської області.

В  2013 році колектив Вилківської ДЮСШ нагороджений грамотою міністерства освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України за перемогу у Всеукраїнському огляді-конкурсі стану умов і охорони праці в навчальних закладах Міністерства освіти і науки України.

 

Голубова М.Ф. має чимало державних та відомчих винагород:

 

- Лист подяки Голови районної державної адміністрації, 1993р.

- Почесна грамота міністерства освіти України  1996р.

- Грамота Кілійської районної держадміністрації, 12.09.1998р.

- Грамота Кілійської райдержадміністрації, 17.09.2000р.

- Почесна Грамота Управління освіти Одеської облдержадміністрації, 05.04.2000р.

- Почесна Грамота Управління освіти Одеської облдержадміністрації, 05.04.2000р.

- Почесна грамота Кілійської районної державної адміністрації, 03.02.2001р.

- Почесна грамота Кілійської райдержадміністрації – переможця районного конкурсу «Жінка десятиріччя»  17.08.2001р.

- Почесна Грамота Одеської облдержадміністрації, 2003р.

- Грамота відділу освіти Кілійської  райдержадміністрації, 2004р.

- Почесна Грамота Одеської обласної держадміністрації, 20.12.2005р.

- Грамота Кілійської  райдержадміністрації  «Жінка року – 2004».  2005р.

- Диплом управління освіти і наукової діяльності Одеської облдержадміністрації, 08.02.2006р.

- Грамота міністерства України у справах сім»ї, молоді та спорту. Федерація каноє України. 12-15.09.2007р.

- Грамота відділу освіти Кілійської райдержадміністрації, 2007р.

- Грамота управління освіти і наукової діяльності Одеської облдержадміністрації, 19.02.2007р.

- Почесна Грамота Вилківської міської ради 2007р.

- Диплом управління освіти і наукової діяльності Одеської облдержадміністрації, 11.02.2008р.

- Диплом Кілійської державної адміністрації – лауреату премії голови райдержадміністрації за ініціативу, творчість і педагогічний пошук, 2008р.

- Грамота Управління з питань фізичної  культури та спорту Одеської облдержадміністрації, 28.02.2008р.

- Почесна грамота управління освіти і наукової діяльності Одеської обласної  державної адміністрації, 2008р., за високі  спортивні досягнення вихованців-спортсменів Одеської області на  III спортивних Іграх школярів України;

- Грамота Верховної ради  «За заслуги перед  Українським народом»  30.11.2009р.      №1110

- Диплом Одеської обласної державної адміністрації – лауреату обласного конкурсу  «Жінка року» у номінації  «Фізична культура, туризм і спорт», 2010р.

- Почесна Грамота Кілійської районної ради  Профспілки працівників освіти і науки  України  2010р.

- Диплом міністерства України у справах сім»ї, молоді та спорту.

      20-23.05.2010р.

- Свідоцтво управління у справах фізичної  культури та спорту Одеської обласної державної адміністрації, відділення Національного олімпійського комітету України в Одеській області. Рішення колегії № 36-2010  від 01.12.2010.

- Грамота відділу освіти Кілійської районної державної адміністрації. Наказ по РВО від 02.03.2011р. № 80.

- Диплом Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту

   17-21.05.2011р.

- Почесна Грамота голови Кілійської райдержадміністрації та голови районної ради 2012р.

- Диплом за перемогу у конкурсі  «Люди діла» пам’яти  Б.Ф.Дерев’янко 2012р.

- Грамота РВО.  Наказ № 204  від 18.06.2013р.

- Диплом державної служби молоді та  спорту України 2013р.

- Грамота голови Кілійської райдержадміністрації та голови районної ради 01.09.2013р.

- Грамота голови Кілійської райдержадміністрації 14.09.2013р.

- Диплом департаменту освіти і науки Одеської обласної держадміністрації 31.07.2013р.

- Почесна грамота Одеської обласної державної адміністрації 25.11.2013р.

- Диплом управління у справах фізичної культури та спорту Одеської обласної державної адміністрації 16.11.2013р. 

- Почесна грамота Одеської обласної  державної адміністрації, 27.08.2015 р.

 

За свою працю Вилківська дитячо-юнацька спортивна школа нагороджена:

 

- грамотами РВО Кілійської райдержадміністрації за виявлення талановитих та обдарованих дітей та молоді у різних видах мистецтва, сприяння подальшому розвитку їх обдарувань;
         - дипломами управління освіти  і науки Одеської облдержадміністрації за Перше місце в огляді-конкурсі на кращу організацію   спортивної   роботи  серед ДЮСШ, серед районів II групи;
         - дипломом президента ВОО «ЛФСТ» за  III місце у відкритому Кубку  Південного регіону по східним танцям;
грамотою та  кубком ФСТ «Динамо»  України  за III місце  у чемпіонаті  ФСТ  «Динамо» України з веслування на  байдарках і каное «Юний Динамівець» під гаслом  «Від юного динамівця до олімпійця».
     

За свою працю тренери-викладачі Голубов Олексій Калинович, Горохова Агрипина Євсеївна, Голубова Вікторія Валеріївна, Крохінова Вероніка Миколаївна, Марінова Наталя Петрівна неодноразово були нагороджені грамотами народного депутата України І.О.Рибакова, грамотами Кілійської райдержадміністрації, Кілійської районної ради, Вилківської міської ради за підготовку спортсменів вищих досягнень,  підготовку переможців районного фестивалю дитячої та юнацької творчості «Наші надії», великий особистий внесок в розвиток фізичної культури і спорту в Кілійському районі, пропаганду здорового способу життя, за підготовку лауреатів обласного фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я», «Чисті роси» у номінації «Хореографічні колективи», дипломом народного депутата А.І.Кіссе за участь у фіналі фестивалю-конкурсу  «Феєрія талантів Бессарабії».

 

За 25 років  свого існування ВДЮСШ підготувала:
- одного заслуженого майстра спорту України; 
- трьох  майстрів спорту міжнародного класу;
- п’ятнадцять майстрів спорту України;
- шістдесят кандидатів у майстри спорту України;
- більш тисячі спортсменів масових розрядів. 

         
       Учні ВДЮСШ є взірцем поведінки для юнацтва міста та району, вони ведуть і пропагандують здоровий спосіб життя.
       Вилківська ДЮСШ багата традиціями, в школі ведеться літопис, є відеотека заходів та змагань, а кращі учні отримують право бути розміщеними на Дошці Пошани

       Спорт - один з наймогутніших магнатів для людської душі. Кожен рекорд, кожне досягнення радує не тільки спортсмена, але і його тренера,  батьків і знову кличе до підкорення нових спортивних вершин. Головне, чого вчить школа - вмінню жити, жити в суспільстві і бути їм затребуваним. Саме таке завдання ставить перед собою колектив ВДЮСШ. Спортивна шкільна родина росте з кожним роком. 

Сьогодні в  школі навчається 338 спортсменів, і кожен знаходить собі тут справу до душі, проявляє свої таланти, домагається успіху. Головна виховна задача  - формування успішної особистості. Саме тому діти активні і творчі, для них спорт став невід'ємною частиною життя. Багато дітей  вже домоглися результатів, у багатьох слава ще попереду. 

       Спорт - це важка праця, без падінь в спорті не буває злетів.  Вилківська ДЮСШ вчить бути  сміливими і сильними, з гордістю нести звання чемпіона, а невдачі зустрічати з гідністю. Діти – спортсмени  стануть дорослими,  інженерами або будівельниками, вчителями або лікарями, але вони завжди залишаться  нашими спортсменами - це почесне звання на все життя!Обновлен 02 мар 2017. Создан 21 фев 2017